Misja gospodarcza do Stanu Nevada (USA)

opublikowano: maj 11, 2016, kategoria: Strefa eksportera

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wspólnie z biurem Gubernatora Stanu Nevada, Polsko-Amerykańską Izbą Gospodarczą w Nevadzie oraz US-Polish Trade Council zapraszają przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem amerykańskim do wzięcia udziału w misji gospodarczej do USA w dniach 18-25 czerwca 2016 roku. Celem misji jest umożliwienie polskim przedsiębiorcom poznania realiów rynku amerykańskiego oraz nawiązania trwałych relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi ze Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z przedsiębiorcami z USA zainteresowanymi polskimi produktami podczas specjalnie zorganizowanych spotkań B2B.

Na program misji składać się będzie wizyta w stanie Nevada, którego Gubernator podjął decyzję w zeszłym roku o rozwinięciu strategicznej współpracy z naszym krajem. Biuro Gubernatora Stanu Nevada wspólnie z Polsko-Amerykańską Izbą Gospodarczą w Nevadzie współorganizuje nasz pobyt w tym stanie i zapewnia wysoki poziom merytoryczny naszego pobytu w Nevadzie. Drugim przystankiem będzie wizyta w Dolinie Krzemowej na zaproszenie US-Polish Trade Council.

US-Polish Trade Council jest polsko-amerykańskim stowarzyszeniem z siedzibą w Palo Alto i w Katowicach, którego misją jest podejmowanie i prowadzenie działań w zakresie wymiany gospodarczej, rozwoju współpracy naukowej i naukowo-badawczej oraz wzajemnej wymiany i rozwoju technologii pomiędzy Polską i USA. Stowarzyszenie jest autorem programu US-Poland Innovation HUB, którego celem jest przygotowanie polskich innowacyjnych przedsiębiorstw do wejścia na rynek globalny poprzez Dolinę Krzemową.

Na misję zapraszamy przedsiębiorców reprezentujących branże: górniczą, lotniczą (w tym producentów maszyn bezzałogowych), technologii wodnych, medyczną, IT&ICT oraz druku 3-D. W ubu miejscach  w USA zaplanowane zostaną spotkania B2B dla uczestników z Polski z firmami amerykańskimi zainteresowanymi potencjalną współpracą biznesową.

Osoby zainteresowane uczestnictwem zachęcamy do zapoznania się z programem wyjazdu oraz do kontaktu z Przemysławem Grzywa, nr tel.: 695 400 481, pgrzywa@rig.katowice.pl.

 

Program wyjazdu*

 

Data: 18-25 czerwiec 2016

Miejsca docelowe: Nevada (Las Vegas, Reno i Carson City), Kalifornia (San Francisco, Palo Alto).

Partnerzy Organizacyjni: Biuro Gubernatora Stanu Nevada (Nevada Governor’s Office of  Economic Development -http://www.diversifynevada.com/), Polsko-Amerykańska Izba Handlowa w Nevadzie oraz US-Polish Trade Council.

 

18.06 - przylot do Las Vegas.

19.06 - wycieczka na tamę Hoovera.

20.06 (Las Vegas) - spotkania B2B z firmami amerykańskimi, prezentacja Stanu Nevada, seminarium “Conducting business in Nevada”.

21.06 (Las Vegas) - spotkania B2B z firmami amerykańskimi, wizyta w stanowym centrum innowacyjności SWITCH Innevation Center, przelot do Reno.

22.06 (Reno) - spotkania B2B, kolacja u Gubernatora Stanu Nevada.

23.06 - przejazd do San Francisco.

23.06 - seminarium z US-Polish Trade Council w Palo Alto, wizyta na Uniwersytecie Stanforda.

24.06 - spotkania B2B, zwiedzanie San Francisco.

25.06 - wylot z San Francisco.

 

 

W ramach organizacji wyjazdu RIG zapewnia:

 

  1. Noclegi w Nevadzie (18-23.06)

  2. Noclegi San Francisco (23-25.06)

  3. Wyżywienie

  4. Przelot Las Vegas - Reno (21.06)

  5. Transport Reno - San Francisco (23.06)

  6. Organizacja spotkań B2B

  7. Ubezpieczenie

  8. Pomoc w przygotowaniu wniosku wizowego

 

Szczegółowych informacji nt. gospodarki Nevady i jej strategicznych sektorów oraz informacji organizacyjnych (w tym kosztów) dla firm zainteresowanych wyjazdem udziela Przemysław Grzywa pod nr tel.: 695 400 481 lub adresem e-mail: pgrzywa@rig.katowice.pl

 

* Program wyjazdu może ulegać zmianie w toku przygotowań. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu lub odwołania wyjazdu.