Kirchhoff w Gliwicach z innowacyjną linią produkcyjną

opublikowano: maj 25, 2016, kategoria: Strefa inwestora

Firma motoryzacyjna Kirchhoff w Gliwicach uruchomiła nową innowacyjną linię produkcyjną i zwiększyła zatrudnienie o ponad 30 osób.

Firma zainwestowała w innowacyjną unikatową technologię tłoczenia na gorąco ponad 15 mln euro w swoim zakładzie w Gliwicach. W Polsce taką technologię posiadał do tej pory tylko jeden zakład. Gliwicka spółka należy do grupy Kirchhoff Automotive i wytwarza podzespoły dla motoryzacji.

W ciągu minionych blisko 18 lat grupa zainwestowała w Polsce ok. 200 mln euro, a łączne zatrudnienie w polskich zakładach w Gliwicach i Mielcu przekroczyło 1,5 tys. pracowników. Gliwicki zakład działa w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej od 10 lat.

Nowa linia o długości 60 m mieści się w zmodernizowanej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 15 tys. m kw. i służy do wytwarzania lekkich i sztywnych elementów o niewielkiej grubości wykorzystywanych już standardowo głównie do części samochodów wymagających dużej odporności na zderzenia, by zapewnić ochronę pasażerów. Wśród odbiorców są m.in. General Motors i Ford, Volkswagen, w tym Audi i Skoda, ponadto BMW, Daimler, PSA i Renault. Zakład dostarcza pojedyncze elementy, jak i całe złożone zespoły.

Spółka bierze udział w projektach związanych z samochodami przyszłości analizując trendy w motoryzacji na najbliższe kilkanaście lat i stawiając na innowacyjne rozwiązania. Rola gliwickiej fabryki w rozwoju technologicznym grupy jest znacząca.

Kirchhoff Automotive należy do wiodących inwestorów w branży motoryzacyjnej w Polsce i jest jednym z głównych polskich dostawców części dla światowych producentów samochodów. Grupa Kirchhoff ma 51 zakładów w 18 krajach i zatrudnia ok. 10,5 tys. pracowników. W ubiegłym roku obroty jej sięgnęły 1,85 mld euro.

 

Źródło: gazeta.pl, 23.05.2016