Misja branży medycznej do Francji - podsumowanie

opublikowano: wrz 15, 2016, kategoria: PL

Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach oraz Polsko-Francuską Izba Przemysłowo-Handlową we Francji zorganizowało w dniach 8-9 września w Paryżu misję przedsiębiorców branży medycznej oraz ośrodków medycznych z terenu województwa śląskiego.

W misji udział wzięli przedstawiciele Centrum Onkologii w Gliwicach, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, Wojewódzkiego Centrum Pediatrii „Kubalonka" w Istebnej, Centrum Medycznego „Betamed" w Katowicach oraz Firmy „Alteris" z Katowic.

Celem wizyty było nawiązanie kontaktów biznesowych oraz wymiana doświadczeń między partnerami strony polskiej i francuskiej.

 

W planie misji, oprócz indywidualnych spotkań poszczególnych uczestników była konferencja na temat atrakcyjności Województwa Śląskiego na przykładzie sektora medycznego, która odbyła się w siedzibie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP we Francji oraz polsko-francuskie sympozjum medyczne poświęcone leczeniu nowotworów u kobiet i mężczyzn w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Paryżu, w Pałacu Monaco.

Województwo Śląskie podczas misji reprezentowała Pani Wicemarszałek Aleksandra Skowronek, która  odbyła szereg spotkań i rozmów z przedsiębiorcami francuskimi zainteresowanymi rozwojem nowych projektów oraz inwestycjami w naszym regionie w dziedzinach zagospodarowania niewykorzystanych obiektów post-górniczych, przetwarzania odpadów przemysłowych oraz podwykonawstwa dla przemysłu motoryzacyjnego i AGD.

Medycyna stanowi jeden z wyróżników województwa śląskiego na arenie krajowej jak i międzynarodowej, w szczególności przez rozwój kardiochirurgii, onkologii i leczenia oparzeń.  Na terenie Województwa rozwija się również segment rehabilitacyjno-uzdrowiskowy, gdzie prowadzona jest rehabilitacja kardiologiczna, neurologiczna, onkologiczna i narządów ruchu, oraz rehabilitacja ogólnoustrojowa dzieci i młodzieży. Medycyna to również inteligentna specjalizacja regionu dzięki wysokiemu poziomowi świadczonych usług medycznych oraz rozpoznawalności produktów inżynierii medycznej.