Wizyta studyjna w Danii - zaproszenie dla przedstawicieli powiatów i gmin

opublikowano: paź 17, 2016, kategoria: Strefa inwestora

Szanowni Państwo,

Ambasada RP w Kopenhadze organizuje dwudniową wizytę studyjną dla przedstawicieli gmin i powiatów w dniach 21 – 22 listopada 2016 r., poświęconą rozwijaniu i wdrażaniu zielonych technologii. Głównym celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie bogatych doświadczeń duńskich przy projektach na poziomie lokalnym, w tym zapoznanie się z najlepszymi praktykami oraz uzyskanie wiedzy pozwalającej na przeniesienie duńskich doświadczeń na grunt polski. Istnieje nadzieja, że wizyta przyczyni się także do rozwoju współpracy polsko-duńskiej i nawiązania przez Państwa roboczych kontaktów, które będą procentować w przyszłości.

Pierwszego dnia wizyty planuje się zrealizować spotkania w Kopenhadze, drugiego zaś odwiedzić wyspę Samsø, położoną między Zelandią a Płw. Jutlandzkim. Samsø jest swoistym „laboratorium” dla duńskich rozwiązań z zakresu OZE, a także duńskim „produktem eksportowym” oraz ważnym punktem odniesienia w kontekście wdrażania innowacyjnych rozwiązań na terenie samej Danii. Koszty po stronie gmin wiążą się z wykupieniem biletu lotniczego, natomiast Ambasada RP w Kopenhadze zapewni zakwaterowanie, tłumaczenie oraz transport na miejscu. Zgłoszenia mozna przesyłać w terminie do 17 października 2016 r. zgodnie z załączonym pismem oraz po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. W załączeniu wstępny program pobytu.

Biorąc pod uwagę spore zainteresowanie tego typu inicjatywą uprzejmie prosi się o zgłaszanie po jednej osobie z gminy/powiatu, ilość miejsc jest ograniczona i decydować będzie kolejność zgłoszeń, na podstawie wypełnionych formularzy.

 

pismo

formularz_zgłoszenie udziału