Firma zatrudni 900 nowych pracowników

opublikowano: gru 22, 2016, kategoria: Strefa inwestora

Firma Eko-Okna SA z Kornic k. Raciborza jest międzynarodowym producentem stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium.

Firma, jako pierwsza w Europie, wprowadziła do masowej sprzedazy okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. W fabryce powstaje codziennie 5,5 tysiąca okien.

Eko-Okna istnieją od 1998 r. i jako pierwsze w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect.

Łączny koszt nowo wybudowanej hali, gdzie będzie pracowała większość nowo zatrudnionych osób, wyniósł 80 mln zł netto, z czego aż 45 mln zł wydano na zakup maszyn niezbędnych do produkcji. Spółka planuje zatrudnić 900 nowych pracowników do połowy 2017 r. W większości będą to pracownicy produkcyjni, ale również handlowcy, pracownicy administracyjni oraz kierowcy samochodów ciężarowych.

Firma w celach eksportowych posiada biura obsługi klientów zagranicznych. W województwie śląskim istnieje biuro w Katowicach, ostatnio otwarto punkt w Bielsku-Białej i planowane jest otwarcie biura w Rybniku.

Źródło; wnp.pl, 21.12.2016