Katowicka firma zatrudni programistów

opublikowano: kwi 6, 2017, kategoria: Strefa inwestora

Katowicki oddział angielskiej Grupy Perform zatrudnia ponad 200 osób. Jest największym centrum, w którym tworzone są rozwiązania softwarowe dla całej grupy, która posiada wiele biur w różnych krajach.

Biuro w Katowicach specjalizuje się m.in. w transmisjach i dostarczaniu informacji sportowych w wersji cyfrowej. Dostarcza np. statystyki meczowe i inne usługi na potrzeby angielskiej ligi piłkarskiej oraz znanych futbolowych marek. Obsługuje również serwis piłkarski Goal oraz serwis ePlayer, dostarczający treści VOD o tematyce sportowej do 400 kanałów tematycznych na świecie. W Katowicach rozwijane są także aplikacje mobilne oraz rozwiązania do wizualizacji i transmisji wydarzeń sportowych na żywo.

Perform Polska z Katowic będzie także obsługiwać DAZN - serwis live streamingowy umożliwiający oglądanie transmisji z rozgrywek sportowych wielu różnych dyscyplin - jak np. najważniejszych europejskich lig piłkarskich, sportu amerykańskiego, tenisa.

W tym celu ruszyła rekrutacja ponad 50 specjalistów, a docelowo może powstać sto nowych miejsc pracy. Spółka poszukuje m.in. front-end deweloperów, Node.js deweloperów, specjalistów QA, a także programistów z doświadczeniem w tworzeniu serwisów OTT.

 

Źródło: wnp.pl; 5.4.2017