W zabrzańskiej podstrefie KSSE otwarto nowy zakład

opublikowano: cze 1, 2017, kategoria: Strefa inwestora

Dokonano oficjalnego otwarcia firmy Bud-Expert w strefie ekonomicznej w Zabrzu.

Firma działa już od kilku miesięcy, lecz teraz w pełni zakończono proces inwestycyjny. W 2016 r. wybudowano halę produkcyjną o powierzchni ok.1655 m2. Jest to druga filia firmy w Zabrzu, jedna z najnowocześniejszych w Europie. Firma zatrudnia 40 osób. Połowa zatrudnionych to pracownicy administracji i inżynierowie, reszta - pracownicy produkcji.

Bud-Expert specjalizuje się w produkcji i obróbce elementów stalowych m.in. blach i rur, świadczy usługi przemysłowe z zakresu obróbki metali stosując technologie cięcia wodą lub laserem oraz gięcia metali.


W najbliższym czasie planuje się rozbudowę firmy i kolejną inwestycję w zabrzańskiej strefie ekonomicznej.

Strefa ekonomiczna w Zabrzu to atrakcyjna oferta 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,7 do 20 hektarów. W ostatnich latach miasto zainwestowało w rozwój strefy 65 mln zł – w kompleksowe uzbrojenie terenów i przygotowanie ich dla inwestorów. Zbudowano drogi, sieć kanalizacyjną, wodociągową, elektryczną, pozyskano dofinansowanie z funduszy unijnych. Atutem terenów jest dogodna lokalizacja w sercu ponad 2 milionowej metropolii, infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach.


Źródło: terenyinwestycyjne.info; 29.05.2017