Firmy inwestują w województwie

opublikowano: cze 20, 2017, kategoria: Strefa inwestora

W Zabrzu na terenach KSSE zainwestuje firma Erae. W Bytomiu, również na terenach KSSE, rozpoczęto budowę nowej hali firmy Epco. Nowa halę produkcyjną otworzy w Chorzowie firma Amber-Glass.

Budowa  zakładu firmy Erae w Zabrzu pochłonie 56 mln zł. Zakład, który zostanie wybudowany do końca 2018 r., będzie produkować układy klimatyczne dla koncernu General Motors i da pracę 120 osobom.

Firma Epco Polska na terenie KSSE w Bytomiu rozpoczęła budowę nowoczesnej hali. Inwestycja jest warta 9 mln euro, a powstający obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie technologiczne do produkcji paneli do bram segmentowych. Produkty będą przeznaczone na rynki skandynawskie i polski.

Natomiast w Chorzowie firma Amber-Glass  kończy budowę nowej hali produkcyjnej. Inwestycja warta 11 mln zł rozpoczęła się niespełna rok temu i ma zostać otwarta jeszcze w czerwcu br. Ma ona w znacznym stopniu poszerzyć ofertę firmy i pozwolić na umożliwienie szybszej realizacji zamówień. Hala będzie wyposażona w najnowocześniejsze narzędzia hartowania i obróbki szkła płaskiego, co ma pozwolić firmie wykonywać procesy technologiczne, które do tej pory musiała zlecać u zewnętrznych firm. Inwestycja da nowe miejsca pracy.

 

Źródło: katowice.wyborcza.pl; czerwiec 2017