Przemysł 4.0 – transformacja cyfrowa w przemyśle województwa śląskiego

opublikowano: sie 31, 2017, kategoria: PL

Nadchodzą wielkie zmiany na rynku pracy... Z jednej strony intensywność przemian demograficznych powoduje, że pracodawcy obawiają się, że w przyszłości mogą mieć duże trudności ze znalezieniem i zatrzymaniem pracowników. Z drugiej strony nadchodzi era automatyzacji, sztuczna inteligencja i robotyzacja, które do roku 2030 mogą przyczynić się do zlikwidowania od 30% do 45% miejsc pracy. Zatem czy te dwa trendy wyrównają sytuację na rynku pracy? Czy raczej będą ją pogarszać, ponieważ pracownicy nie będą posiadać tych umiejętności, których potrzebują pracodawcy?
Zmianom ulegnie także rynek motoryzacyjny. Już dziś rodzi się pokolenie, które nigdy nie będzie prowadziło samochodu, twierdzi szef brytyjskiej filii towarzystwa ubezpieczeniowego, Axa. Za 10-15 lat autonomiczne samochody, napędzane elektrycznie staną się normą. Konsumenci nie będą wydawać pieniędzy na inwestowanie w coś co w 95% jest bezużyteczne. Swój kapitał ulokują raczej w aktywach, takich jak autonomiczna taksówka, która przez całą dobę będzie na siebie zarabiać. Nowe technologie zmienią rynek. Zmianie ulegnie również przemysł. Krok po kroku.
Warto uczestniczyć w tym wydarzeniu, aby zrozumieć najważniejsze wyzwania przed jakimi stoi województwo śląskie. Zapraszamy do dyskusji!

Termin
13 września 2017r. 10:15 - 15:00

Miejsce
Sala Marmurowa, Gmach Sejmu Śląskiego.
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego,
ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice (wejście do Sali od pl. Sejmu Śląskiego)

Rejestracja:
Spotkanie odbędzie się w j. polskim. Udział w konferencji jest nieodpłatny. Obecność należy potwierdzić do dnia 11.09.2017r. na adres e-mail: marta.smolarek@bpcc.org.pl.
Wiadomość powinna zawierać imię, nazwisko oraz nazwę firmy wraz ze stanowiskiem uczestnika.

Program konferencji