Śląskie gościem specjalnym podczas One Belt & One Road w Szanghaju

opublikowano: gru 18, 2017, kategoria: PL

Na zaproszenie Chińskiej Rady Promocji Handlu Zagranicznego (CCPIT) delegacja biznesu, samorządów oraz wyższych uczelni z naszego regionu początkiem grudnia wzięła udział w specjalnym wydarzeniu poświęconym strategicznemu projektowi jednego pasa i drogi, czyli reaktywacji szlaku jedwabnego, biegnącego historycznie również przez nasze województwo.

CCPIT to jedna z największych i najważniejszych organizacji gospodarczych w Chinach, posiadająca swoje przedstawicielstwa m.in. w USA, Australii, Kanadzie, Niemczech, Francji, Rosji czy Brazylii. Od teraz to również partner Regionalnej Izby Gospodarczej - stosowną umowę o współpracy podpisano uroczyście w obecności m.in. władz Szanghaju.

Wyjazd do Chin okazał się również niezwykle owocny dla Uniwersytetu Śląskiego oraz Politechniki Śląskiej, która podpisała umowę o współpracy ze School of Mechanical Engineering w Shanghai Jiao Tong University – jedną z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. Szansę na współpracę obydwu naszym uczelniom dają również odbyte wizyty  na Shanghai International Studies University oraz Shanghai Normal University.

Targi Belt & Road Brand Expo to targi towarów eksportowych z państw z całego świata organizowane w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku. Obecność handlowców, agentów, importerów, przedstawicieli chińskich sieci dystrybucji daje możliwość pozyskania kontaktów pomocnych przy wejściu na rynek chiński. Targi Belt & Road Brand Expo to również niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z realiami rynku, na którym firmy z województwa śląskiego chciałyby sprzedawać swoje produkty.

Celem tegorocznej edycji było zbudowanie platformy handlowej oraz zwiększenie dostępności do rynku chińskiego kolejnych grup produktowych, zwłaszcza z krajów znajdujących się na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.