Nowa fabryka ZF Global Electronics w Częstochowie

opublikowano: sty 11, 2018, kategoria: Strefa inwestora

W częstochowskich Skorkach planowane jest uruchomienie do końca 2019 r. kolejnego zakładu z (docelowo) 300 miejscami pracy.

Będzie on produkował elektronikę wspierającą zaawansowane systemy bezpieczeństwa w samochodach, przede wszystkim kamery nowej generacji do systemów wspomagających kierowcę oraz systemy elektroniczne podnoszące bezpieczeństwo pasażerów. To innowacyjna inwestycja z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Firma ZF Global Electronics pragnie rozszerzyć swoją działalność produkcyjną w Europie  Środkowo-Wschodniej. Koncern ZF należy do największych dostawców sektora motoryzacyjnego na świecie, który specjalizuje się głównie w technologiach napędu, podwozia oraz systemach bezpieczeństwa pojazdów.

W Częstochowie od dawna działają fabryki TRW (obecnie będące w strukturach ZF), gdzie produkuje się m.in. pasy bezpieczeństwa do samochodów, zamki do pasów, regulatory wysokości, poduszki powietrzne i ich moduły oraz gdzie działają centra usług wspólnych koncernu - centrum obsługi finansowej, inżynieryjne, informatyczne i biuro zakupów.

W listopadzie 2017 poinformowano, że co najmniej 200 osób, głównie specjalistów z zakresu finansów, znajdzie pracę w rozbudowywanym centrum finansowo-księgowym koncernu motoryzacyjnego TRW w Częstochowie (zostanie zbudowany nowy biurowiec za 13 mln zł).

ZF zatrudnia łącznie 8 000 pracowników w Polce, a około 6 300 z nich pracuje w Częstochowie.


Żródło: czestochowa.wyborcza.pl; interia.pl; 9-10.01.2018.