Firmy Rafako i InnoEnergy poszerzają współpracę

opublikowano: sty 24, 2018, kategoria: PL

Spółki podpisały umowę, na mocy której firma z Raciborza stała się udziałowcem InnoEnergy - europejskiej firmy, inwestującej w innowacje w energetyce. Firmy kooperowały już wcześniej przy projektach innowacyjnych, w ubiegłym roku współpracowały podczas organizacji PowerUp! - największego konkursu dla start-upów energetycznych w Europie Środkowej.

Firma InnoEnergy angażuje się we flagowe projekty europejskie. Wśród nich znajduje się m.in. powstająca w Szwecji gigafabryka Northvolt Petera Carlssona, byłego wiceprezesa Tesli, czy uruchomiona w 2017 r. przez estońską firmę Skeleton fabryka superkondensatorów opartych na grafenie. Firma zarządza również „największym ekosystemem innowacji na świecie”, który liczy już ponad 320 członków. Wśród nich znajdują się wiodące przedsiębiorstwa energetyczne w Europie, ośrodki akademickie i badawcze, miasta oraz regiony.


Rafako kupiło jeden udział w InnoEnergy i jest jednym z 26 akcjonariuszy firmy. Zawiązane partnerstwo jest najlepszym znakiem pozytywnych zmian, które zachodzą w polskich firmach, bo Rafako, dołączając do grona wiodących podmiotów, takich jak ABB, Schneider Electric czy EDF, potwierdza swoją ambicję nie tylko w zakresie podążania za trendami w światowej energetyce, ale również do ich aktywnego współtworzenia.

Źródło: wnp.pl, 23.01.2018r.