Informacje o międzynarodowych przetargach i projektach

opublikowano: lut 20, 2018, kategoria: PL

 

Rynek zamówień publicznych w organizacjach międzynarodowych stanowi ogromną szansę dla polskich firm. Wartość tego rynku szacuje się na kilkadziesiąt miliardów dolarów rocznie. Okazuje się jednak, że polskie przedsiębiorstwa korzystają z niego w niewielkim stopniu.

W 2015 r. Polska uplasowała się na 167 miejscu wśród dostawców – na 193 państwa członkowskie ONZ,  a wartość kontraktów zrealizowanych przez polskie firmy  wyniosła zaledwie 2.19 mln USD, co stanowi ok. 0,01% szacowanej wartości rynku.

W celu ułatwienia dostępu do rynku zamówień publicznych Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało opracowanie "Zamówienia publiczne i projekty organizacji międzynarodowych - Przewodnik dla polskiego przedsiębiorcy". W wersji elektronicznej jest on dostępny pod adresem:

http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/dyplomacja_biznes/wydarzenia/0_zamowienia_publiczne_i_projekty_organizacji_miedzynarodowych___przewodnik_dla_polskiego_przedsiebiorcy;jsessionid=65229A9BFA0CF7CD5D3E4BC87D50A613.cmsap6p

Zgodnie z informacjami prezentowanymi na stronach MSZ wspieranie polskich przedsiębiorstw za granicą jest obecnie jednym z kluczowych zadań polskiej dyplomacji. Zachęcamy więc do korzystania ze wsparcia MSZ oraz do udziału w szkoleniach dotyczących uczestnictwa w przetargach publicznych organizacji międzynarodowych.

Więcej informacji na stronie:

http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/dyplomacja_biznes/informacje_przetarg/