Electrolux zainwestuje w Zabrzu

opublikowano: kwi 4, 2018, kategoria: Strefa inwestora

Szwedzki koncern zainwestuje w swoją fabrykę około 30 mln złotych.

 

Zakład w Zabrzu produkuje okapy kuchenne. W celu podniesienia jego zdolności wytwórczych o 50-60 procent liczba linii produkcyjnych  od 2020 r. zostanie zwiększona z obecnych pięciu do ośmiu lub dziewięciu.

Electrolux kupił zabrzańską fabrykę firmy Best od grupy Broan-NuTone w połowie 2017 r., a  pierwsze okapy z logo Electrolux trafią na rynek w drugiej połowie bieżącego roku z przeznaczeniem krajowym, jak i na zagraniczne rynki.

Electrolux wszedł do Polski w 1992 r. i uruchomił w Warszawie pierwsze biuro handlowe, z którego zarządza 30 krajami Europy Wschodniej i Azji Centralnej. Następnie firma zbudowała w Polsce za ponad 400 mln Euro cztery zakłady produkcyjne, gdzie zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników. Koncern posiada również kilka centrów w Polsce - centrum finansowe w Krakowie, logistyczne w Oławie i magazyn w Pruszkowie. Łącznie w Polsce pracuje w firmie ponad 5,5 tysięcy osób, natomiast w zakładzie w Zabrzu pracuje 450 osób, lecz należy się tu spodziewać wzrostu zatrudnienia wraz ze wzrostem mocy produkcyjnych.

 

Źródło: dziennikzachodni.pl; 04.04.2018 r.