Nowa siedziba X-kom w Częstochowie

opublikowano: kwi 19, 2018, kategoria: Strefa inwestora

Firma jest potentatem w branży informatycznej, jedną z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Powstała w 2002 r., a następnie, rozwijając swoją działalność, z niewielkiego sklepu stała się, w ciągu kilkunastu lat, siecią o ogólnopolskim zasięgu i jednym z liderów branży komputerowej. W chwili obecnej posiada w kraju 24 nowoczesne salony stacjonarne z profesjonalną obsługą.

Nowa siedziba firmy, którą właśnie otwarto, znajduje się w obrębie specjalnej strefy ekonomicznej „Euro-Park” Mielec. Pracuje w niej ponad 800 osób rozproszonych wcześniej w 3 różnych częstochowskich lokalizacjach. Centrala firmy, osiągnięta kosztem ok. 70 milionów złotych, jest w tej chwili jedną z atrakcyjniejszych nowoczesnych, komfortowych i przyjaznych dla pracowników przestrzeni dla biznesu w regionie.

Firma planuje rozpocząć niedługo kolejną inwestycję - rozbudowę centrum logistycznego o kolejne 10 tys. m2, której wartość ma się zawrzeć w kwocie 15-30 mln zł.

Spółka zakłada także wzrost zatrudnienia o 10% w ciągu najbliższego roku. Chodzi przede wszystkim o specjalistów, kadrę menadżerską oraz specjalistów z branży IT.  W tym czasie centrum logistyczne zostanie poddane automatyzacji, co pozwoli na efektywne zarządzanie gospodarką magazynową firmy i podniesie poziomu realizacji zamówień nawet do kilku tysięcy w ciągu godziny.

 

Źródło: dziennikzchodni.pl; 18-19.04.2018 r.