Śląskie na Światowym Forum BIZ (The World Forum for FDI)

opublikowano: cze 21, 2018, kategoria: PL

Śląskie obecne na Światowym Forum Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych (The World Forum for FDI).

W dniach 12-13 czerwca 2018 roku w Liverpool’u odbyło się Światowe Forum Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych (The World Forum for FDI). W tegorocznym Forum udział wzięli delegaci z 44 krajów, wśród nich przedstawiciele rządów,  firm planujących ekspansje zagraniczną oraz reprezentanci agencji promocji inwestycji z całego świata. Forum było świetną okazją do promocji gospodarczej województwa śląskiego oraz wymiany doświadczeń w zakresie pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych.    

Podczas Forum przedstawiciele Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera promowali atrakcyjność inwestycyjną regionu oraz wzięli udział w wielu spotkaniach mających na celu przyciągnąć do regionu inwestycje zagraniczne.

W tym roku Forum zostało zorganizowane w ramach International Business Festival, który odbywa się co roku w Liverpool’u. Wydarzenie ma na celu wsparcie relacji handlowych poprzez organizacje konferencji, seminariów oraz różnego rodzaju spotkań. Udział w tegorocznej edycji International Business Festival ma szczególne znaczenie w kontekście planowanego na przyszły rok wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (tzw. BREXIT).

 

http://www.worldforumforfdi.com/

https://www.internationalbusinessfestival.com/