Weszły w życie nowe przepisy dot. wsparcia inwestycji

opublikowano: lip 3, 2018, kategoria: PL

 

30 czerwca br. weszła w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która  wprowadziła nowe zasady udzielania inwestorom ulg podatkowych.

Najważniejszą zmianą jest to, że uzyskanie wsparcia będzie możliwe na terenie całego kraju i nie będzie już uzależnione od przynależności danego terenu do strefy ekonomicznej. Ustawa przewiduje, że o ulgi podatkowe będzie mogła wystąpić każda firma, również z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.  Nowe przepisy umożliwiają zwolnienia podatkowe dla inwestorów na okres od 10 do 15 lat. Premiowane będą przedsięwzięcia,  które wpływają na konkurencyjność i innowacyjność polskiej gospodarki oraz jej rozwój. Zakłada się, że dzięki nowym przepisom skróci się czas wydawania decyzji o wsparciu.

W najbliższym czasie, prawdopodobnie do końca lipca, mają zostać zatwierdzone rozporządzenia wykonawcze do ustawy, które określą szczegółowe kryteria (jakościowe oraz ilościowe) dotyczące przyznawania ulg podatkowych dla inwestorów.

 

Żródło:

https://www.podatki.biz/artykuly/podatki-2018-ustawa-o-wspieraniu-nowych-inwestycji-wkrtce-wejdzie-w-zycie_16_38129.htm

https://www.terenyinwestycyjne.info/index.php/wiadomosci/item/11742-30-czerwca-2018-r-wchodzi-w-zycie-ustawa-o-wspieraniu-nowych-inwestycji

http://www.propertynews.pl/tereny-inwestycyjne/cala-polska-specjalna-strefa-ekonomiczna-ustawa-weszla-w-zycie,65269.html