Firma Johnson Matthey inwestuje w Gliwicach

opublikowano: lip 30, 2018, kategoria: PL

Firma Johnson Matthey ogłosiła, że wybuduje w Gliwicach wielką fabrykę katalizatorów dla aut, w której pracę znajdzie ponad 300 osób. Firma jest już obecna w Gliwicach – ma tu fabrykę akumulatorów litowo-jonowych oraz wyspecjalizowane centrum badawcze.
Fabryka w Gliwicach będzie kopią przedsiębiorstwa, które znajduje się w Macedonii, gdzie firma istnieje od 2010 r. i stale rozwija swoje moce produkcyjne.

W nowej fabryce będą produkowane filtry do silników gazowych, benzynowych i wysokoprężnych. O wyborze Gliwic zdecydowała bliskość przemysłu chemicznego, a także perspektywy współpracy z Politechniką Śląską.

Johnson Matthey to firma z 200-letnimi tradycjami. Aktualnie głównie zajmuje się produkcją katalizatorów, komponentów ogniw paliwowych, podzespołów medycznych, systemów baterii, narzędzi diagnostycznych dla sektora paliwowego, materiałów szklanych, a także pozyskiwaniem aktywnych składników farmaceutycznych, rafinacja cennych metali, procesami chemiczne oraz badaniami na potrzeby przemysłu.


Źródło: http://next.gazeta.pl, 27.07.2018r.