W Technoparku w Gliwicach powstanie trzeci budynek dla firm z branży nowych technologii

opublikowano: lis 20, 2018, kategoria: PL

Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice to samorządowy projekt z pogranicza nauki, biznesu i innowacyjnego przemysłu - centrum wsparcia dla firm rozpoczynających działalność na rynku nowych technologii. Współzałożycielem i większościowym udziałowcem Technoparku jest samorząd Gliwic.

Gliwicki Technopark ma już dwa budynki: przy ul. Konarskiego o powierzchni 3,5 tys. m kw. oraz przy ul. Wincentego Pola o powierzchni 1 tys. m kw. Działa w nich już około 60 firm.

Trzeci budynek będzie miał 3 kondygnacje i około 1,4 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Będzie zintegrowany z istniejącym już inkubatorem przedsiębiorczości specjalnym łącznikiem, w którym również znajdą się biura. Przed budynkiem powstaną miejsca postojowe, droga wewnętrzna oraz chodniki.

Atutem Technoparku oprócz dobrze wyposazonych budynków (media, instalacja teletechniczna, internet, pomieszczenia biurowe, certyfikowane laboratorium komputerowe ECDL, kuchnie i pokoje spotkań) jest też świetna lokalizacja – dzielnica akademicka Politechniki Śląskiej oraz sąsiedztwo Drogowej Trasy Średnicowej i węzłów autostrad A1 i A4, które zapewniają dogodną komunikację z ważnymi ośrodkami naukowo-biznesowymi w kraju i za granicą.

Źródło: slask.onet.pl, 20.11.2018r.