Śląska uczelnia medyczna na szanghajskiej liście najlepszych uczelni świata!

opublikowano: sie 22, 2019, kategoria: PL

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (SUM) po raz kolejny znalazł się w prestiżowym szanghajskim rankingu pt. „The Academic Ranking of World Universities”. W tym roku uwzględniono w nim w sumie dziewięć polskich szkół wyższych.

Metodologia rankingu jest oparta na następujących wskaźnikach (m.in.): liczba absolwentów czy pracowników, którzy otrzymali nagrodę Nobla lub medal Fieldsa, liczba najczęściej cytowanych naukowców oraz liczba publikacji w takich czasopismach jak „Nature” lub „Science”.

SUM został także ujęty w zestawieniu pn. „Global Ranking of Academic Subjects 2019” w kategorii „medycyna kliniczna”. Oprócz SUM w rankingu znalazły się także: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Jagielloński, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Ranking „Academic Ranking of World Universities” po raz pierwszy został opublikowany w 2003 przez chiński uniwersytet „Shanghai Jiao Tong University.  Od 2009 roku opracowywaniem rankingu zajmuje się firma ShanghaiRanking Consultancy, która nie podlega żadnemu uniwersytetowi, ani agencji rządowej.

Źródło:

www.shanghairanking.com/