Informacja o projekcie realizowanym przez Politechnikę Śląską dot. opracowania innowacyjnego szkolenia w zakresie rehabilitacji pacjentów po zdarzeniach mózgowo naczyniowych.

opublikowano: wrz 23, 2019, kategoria: PL

Politechnika Śląska w roli koordynatora realizuje międzynarodowy projekt pt. „Development of Innovative Training Contents Based on the Applicability of Virtual Reality in the Field of Stroke Rehabilitation”, Brain4Train (pol. „Opracowanie innowacyjnego szkolenia w zakresie rehabilitacji pacjentów po zdarzeniach mózgowo naczyniowych z zastosowaniem technologii Wirtualnej Rzeczywistości”) przy współudziale Instituto de Biomecánica de Valencia (Hiszpania), Fondazione Politecnico di Milano (Włochy), European Society of Physical and Rehabilitation Medicine (Holandia).

Działania podjęte w ramach projektu Brain4Train stanowią odpowiedź na potrzeby pacjentów z problemami neurologicznymi, a w szczególności po przebytym udarze mózgu, dla których intensywna rehabilitacja, w tym rehabilitacja w warunkach domowych jest ważnym czynnikiem wspomagającym proces rekonwalescencji i powrót do sprawności poznawczej i motorycznej.

Celem projektu jest opracowanie profesjonalnego szkolenia on-line dla specjalistów fizjoterapeutów i rehabilitantów w zakresie możliwości zastosowania innowacyjnych technologii opartych na wirtualnej rzeczywistości VR oraz zaawansowanych systemach biomechanicznych w procesie rehabilitacji pacjentów po zdarzeniach mózgowo-naczyniowych.

Pełna wersja kursu będzie nieodpłatna i dostępna od października 2019 roku na platformie e-learningowej (https://campus.ibv.org) w czterech językach: polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim. Udział w kursie zostanie potwierdzony certyfikatem.

 

Więcej informacji o projekcie:

dr inż. Joanna Bartnicka, kierownik projektu

e-mail: Joanna.Bartnicka@polsl.pl

Strona internetowa: brain4train.eu