VII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie śląskim

opublikowano: lis 6, 2014, kategoria: Strefa inwestora

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-23 listopada pod hasłem: „Przedsiębiorczość ma wiele twarzy”.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) jest ogólnoświatową inicjatywą mającą na celu promowanie przedsiębiorczości, szczególnie wśród młodych ludzi. Od czasu pierwszej edycji w 2008 roku inicjatywa rozszerzyła się już na 150 państw.

To szczególne wydarzenie, bo gromadzące instytucje państwowe, prywatne i pozarządowe, firmy i szkoły, uniwersytety i osoby prywatne. Wszystkie te podmioty przez jeden tydzień w roku organizują bezpłatne szkolenia, wykłady i debaty, które wspierają rozwój przedsiębiorczości w danym kraju.

Organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, wspierana przez koordynatorów regionalnych w województwach oraz partnerów lokalnych w poszczególnych miejscowościach. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego podjął się zadania koordynacji wydarzeń w naszym regionie. Województwo organizuje również jedno z wydarzeń promujących przedsiębiorczość – konferencję Społeczna Odpowiedzialność biznesu jako element rozwoju przedsiębiorczości w województwie śląskim.

źródło: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl